Emmy Ödülleri Düzenlenen Sanal Törenle Sahiplerini Buldu

Emmy Ödülleri Düzenlenen Sanal Törenle Sahiplerini Buldu
72. Emmy Ödülleri'nin sanal törenini ünlü talk show sunucusu Jimmy Kimmel sundu.

Televizyon dünyasının Oscar’ları olarak kabul edilen Emmy Ödülleri 72. kez dağıtıldı. Corona virüsü salgını nedeniyle bu yıl sanal tören düzenlendi. Los Angeles şehrindeki ünlü Staples Center’daki izleyicisiz töreni ünlü talkshow sunucusu Jimmy Kimmel sundu.

Bu yıl Netflix 160 farklı adaylıkla en çok adaylığa sahip yapım şirketi olurken HBO’nun Watchmen adlı yapımı da 26 dalda aday olmuştu.

Komedi dalında "Schitt's Creek" dizisi tüm dalda ödülleri toplayarak bu alanda bir rekor kırdı.

Bu yılın Emmy adayları ve kazanlarıysa şunlar oldu;

En İyi Komedi Dizisi

"Curb Your Enthusiasm"

"Dead to Me"

"Insecure"

"Schitt's Creek" — Kazanan

"The Good Place"

"The Kominsky Method"

"The Marvelous Mrs. Maisel"

"What We Do in the Shadows"

En İyi Erkek Komedi Oyuncusu

Don Cheadle — "Black Monday"

Anthony Anderson — "Black-ish"

Ramy Youssef — "Ramy"

Eugene Levy — "Schitt's Creek" — Kazanan

Ted Danson — "The Good Place"

Michael Douglas — "The Kominsky Method"

En İyi Kadın Komedi Oyuncusu

Tracee Ellis Ross — "Black-ish"

Christina Applegate — "Dead to Me"

Linda Cardellini — "Dead to Me"

Issa Rae — "Insecure"

Catherine O'Hara — "Schitt's Creek" — Kazanan

Rachel Brosnahan — "The Marvelous Mrs. Maisel"

En İyi Yardımcı Erkek Komedi Oyuncusu

Andre Braugher — "Brooklyn Nine-Nine"

Mahershala Ali — "Ramy"

Kenan Thompson — "Saturday Night Live"

Daniel Levy — "Schitt's Creek" — Kazanan

William Jackson Harper — "The Good Place"

Alan Arkin — "The Kominsky Method"

Sterling K. Brown — "The Marvelous Mrs. Maisel"

Tony Shaloub — "The Marvelous Mrs. Maisel"

En İyi Yardımcı Kadın Komedi Oyuncusu

Betty Gilpin — "Glow"

Yvonne Orji — "Insecure"

Cecily Strong — "Saturday Night Live"

Kate McKinnon — "Saturday Night Live"

Annie Murphy — "Schitt's Creek" — Kazanan

D'Arcy Carden — "The Good Place"

Alex Borstein — "The Marvelous Mrs. Maisel"

Marin Hinkle — "The Marvelous Mrs. Maisel"

En İyi Misafir Erkek Komedi Oyuncusu

Fred Willard — "Modern Family"

Dev Patel — "Modern Love"

Adam Driver — "Saturday Night Live"

Eddie Murphy — "Saturday Night Live" — Kazanan

Brad Pitt — "Saturday Night Live"

Luke Kirby — "The Marvelous Mrs. Maisel"

En İyi Misafir Kadın Komedi Oyuncusu

Angela Bassett — "A Black Lady Sketch Show"

Maya Rudolph — "Saturday Night Live" — Kazanan

Phoebe Waller-Bridge — "Saturday Night Live"

Maya Rudolph — "The Good Place"

Wanada Sykes — "The Marvelous Mrs. Maisel"

Bette Midler — "The Politician"

Komedi Dizisi En İyi Yönetmen

Gail Mancuso — "Modern Family"

Ramy Youssef — "Ramy"

Andrew Cividino, Daniel Levy — "Schitt's Creek" — Kazanan

Matt Shakman — "The Great"

Amy Sherman-Palladino — "The Marvelous Mrs. Maisel"

Daniel Palladino — "The Marvelous Mrs. Maisel"

James Burrows — "Will and Grace"

Komedi Dizisi En İyi Senaryo Yazarı

Daniel Levy — "Schitt's Creek" — Kazanan

David West Read — "Schitt's Creek"

Michael Schur — "The Good Place"

Tony McNamara — "The Great"

Sam Johnson, Chris Marcil — "What We Do in the Shadows"

Paul Simms — "What We Do in the Shadows"

Stefani Robinson — "What We Do in the Shadows"

En İyi Drama Dizisi

"Better Call Saul"

"Killing Eve"

"Ozark"

"Stranger Things"

"Succession" — Kazanan

"The Crown"

"The Handmaid's Tale"

"The Mandalorian"

En İyi Erkek Drama Oyuncusu

Jason Bateman — "Ozark"

Billy Porter — "Pose"

Brian Cox — "Succession"

Jeremy Strong — "Succession" — Kazanan

Steve Carrell — "The Morning Show"

Sterling K. Brown — "The Is Us"

En İyi Kadın Drama Oyuncusu

Zendaya — "Euphoria" — Kazanan

Jodie Comer — "Killing Eve"

Sandra Oh — "Killing Eve"

Laura Linney — "Ozark"

Olivia Coleman — "The Crown"

Jennifer Aniston — "The Morning Show"

En İyi Yardımcı Erkek Drama Oyuncusu

Giancarlo Esposito — "Better Call Saul"

Kieran Culkin — "Succession"

Matthew Macfadyen — "Succession"

Nicholas Braun — "Succession"

Bradley Whitford — "The Handmaid's Tale"

Mark Duplass — "The Morning Show"

Billy Crudup — "The Morning Show" — Kazanan

Jeffrey Wright — "Westworld"

En İyi Yardımcı Kadın Drama Oyuncusu

Meryl Streep — "Big Little Lies"

Laura Dern — "Big Little Lies"

Fiona Shaw — "Killing Eve"

Julia Garner — "Ozark" — Kazanan

Sarah Snook — "Succession"

Helena Bonham Carter — "The Crown"

Samira Wiley — "The Handmaid's Tale"

Thandie Newton — "Westworld"

En İyi Drama Yönetmeni

Lesli Linka Glatter — "Homeland"

Alik Sakharov — "Ozark"

Ben Semanoff — "Ozark"

Andrij Parekh — "Succession" — Kazanan

Mark Mylod — "Succession"

Jessica Hobbs — "The Crown"

Benjamin Caron — "The Crown"

Mimi Leder — "The Morning Show"

Drama Dizisi En İyi Senaryo Yazarı

Jesse Armstrong — "Succession" — Kazanan

Peter Morgan — "The Crown"

Miki Johnson — "Ozark"

John Shiban — "Ozark"

Chris Mundy — "Ozark"

Gordon Smith — "Better Call Saul"

Thomas Schnauz — "Better Call Saul"

En İyi Tv Filmi-Dizisi Yönetmeni

Lynn Shelton — "Little Fires Everywhere"

Lenny Abrahamson — "Normal People"

Maria Schrader — "Unorthodox" — Kazanan

Steph Green — "Watchmen"

Stephen Williams — "Watchmen"

Nicole Kassell — "Watchmen"

Tv Filmi En İyi Erkek Oyuncu

Hugh Jackman — "Bad Education"

Jeremy Pope — "Hollywood"

Mark Ruffalo — "I Know This Much is True" — Kazanan

Paul Mescal — "Normal People"

Jeremy Irons — "Watchmen"

Tv Filmi En İyi Kadın Oyuncu

Kerry Washington — "Little Fires Everywhere"

Cate Blanchette — "Mrs. America"

Octavia Spencer — "Self Made: Inspired by the Life of Madame C.J. Walker"

Shira Haas — "Unorthodox"

Regina King — "Watchmen" — Kazanan

En İyi Mini Dizi

"Little Fires Everywhere"

"Mrs. America"

"Unbelievable"

"Unorthodox"

"Watchmen" — Kazanan

En İyi Talk Show

Full Frontal with Sam Bee

Jimmy Kimmel Live!

Last Week Tonight with John Oliver — Kazanan

The Daily Show with Trevor Noah

The Late Show with Stephen Colbert

En İyi Tv Filmi-Mini Dizi Senaryosu

Damon Lindelof, Cord Jefferson — "Watchmen" — Kazanan

Anna Winger — "Unorthodox"

Susan Grant, Michael Chabon, Ayelet Waldman — "Unorthodox"

Sally Rooney, Alice Berch — "Normal People"

Tanya Barfield — "Mrs. America"

Tv Filmi-Mini Dizi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Yahya Abdul-Mateen II — "Watchmen" — Kazanan

Louis Gossett Jr. — "Watchmen"

Jovan Adepo — "Watchmen"

Tituss Burgess — "Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. The Reverend"

Jim Parsons — "Hollywood"

Dylan McDermott — "Hollywood"

Tv Filmi-Mini Dizi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Holland Taylor — "Hollywood"

Margo Martindale — "Mrs. America"

Tracey Ullman — "Mrs. America"

Uzo Aduba — "Mrs. America" — Kazanan

Toni Collette — "Unbelievable"

Jean Smart — "Watchmen"

En İyi Yarışma Programı

"RuPaul's Drag Race" — Kazanan

"Nailed It!"

"The Masked Singer"

"The Voice"

"Top Chef"